Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Çankaya Özel Ankara Maya İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, erken kayıt indirimleri, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Özel Ankara Maya İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir Özel İlkokuldur.

Çankaya Özel Ankara Maya İlkokulu; Maya Okulları İlköğretim müfredatı, bir çocuğun gelişiminin tüm yönlerini dikkate alır: duygusal, sosyal, fiziksel ve bilişsel. Gelişimsel olarak uygun bir müfredat ile çocuklarımızın gelecek yıllarda karşılaşacakları içerikleri tam anlamıyla öğrenmelerinin ve ihtiyaç duyacakları becerileri kazanmalarının mümkün olduğuna inanır.
Bu doğrultuda TMAYA adını verdiği öncü uygulamaları; bütünleşik tematik disiplinler arası programı kullanıyor. Bu seviyedeki programı, Maya okullarının misyonunun, çocuklara öğrenme sevgisini nasıl aşılayacağımız, özgüvenlerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve içinde büyüdükleri topluma katkıda bulunma isteklerini ifade etmek olarak görüyor.
Okul yaşamının, özellikle çocukluğun ilk yıllarında öğrenmeye karşı olumlu bir tutum ve tutum geliştirmek için önemli olduğunu biliyor.
Tüm öğrenme süreçlerinde kendilerini ifade etmelerini teşvik ederek, çocuklara doğal öğrenme isteklerine değer verir. Ve öğrencilerin farklı alanlarda sahip oldukları ve geliştirmekte  olduları yeteneklere önem verir.
Öğrenen okul olmanın gereği olarak, çocuklar gibi öğretmenlerin ve yöneticilerin de alanlarıyla ilgili çalıştay, seminer ve konferanslara katılarak, çocukların maksimum düzeyde yararlanabilmeleri için ilkokul müfredatını güncellenmesinde rol oynamaktadır. 

Çankaya ilkokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

İlköğretim Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Beslenme

Sabah kahvaltı
Öğle Yemeği
İkindi kahvaltısı

Dil Olanakları

İngilizce

Hizmetler

Yaz Okulu
Servis
Güvenlik
Rehberlik

Fiziksel İmkânlar

Konferans Salonu
Akıllı Tahta
Yüzme Havuzu
Futbol Sahası
Kapalı Spor Salonu
Yemekhane
Revir
Bilgisayar Laboratuarı
Müzik Odası
Laboratuar
Bahçe
Spor Alanı

Kulüpler

Akıl ve Zekâ Oyunları
Gezi Kulübü
Spor Kulübü
Robotik & Kodlama
Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Değerler Eğitimi
Binicilik Kulübü
Seramik Kulübü

Sanatsal

El Sanatları
Origami
İngilizce Drama
Dekoratif Sanatlar
Sinema
Müzik
Tiyatro
Görsel Sanatlar
Keman
Gitar

Sportif

Masa Tenisi
Basketbol
Beden Eğitimi
Atletizm
Futbol
Voleybol
Jimnastik
Yüzme

Paylaş

İletişim Bilgileri

Oran Mah.. Hayri Çeçen Cad. No: 4 Çankaya Ankara
(312) 491 14 90
http://www.maya.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış