Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

 Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi,  Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini; yenilikçi, sorgulayıcı olan, düşünen duyarlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

 Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. Okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "94.0983"' tir .

 

Okul içerisinde 21 derslik bulunmaktadır. Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi şu anda 48 öğretmen ve  707 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.15- 15.20 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  Çok Amaçlı Salon,  BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, Resim Sınıfı ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 2284 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
 Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi, Ankara'nın merkezine 6 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 304 ve 413 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Oyak dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 
çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Kimya Laboratuvarı
Kantin
Bilgisayar Laboratuarı
Bahçe
Biyoloji Laboratuvarı
Kütüphane
Konferans Salonu
Akıllı Tahta

Sportif

Beden Eğitimi

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Birlik, Reha Alemdaroğlu, Anadolu Lisesi No, 450. Cadde No:42, 06810 Çankaya Ankara
(312) 495 27 16
http://raal.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış