Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Salih Alptekin Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Salih Alptekin Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.

Okul öğrencilerini;  Atatürkçü, aklı ve bilimselliği rehber edinebilen, yaratıcı ve üretken, sürekli yenilenebilen ve çağın gelişim hızını her alanda yakalayabilen, okuyan, düşünebilen, ülkesi ve kendi geleceği için çalışan, önce ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, ben yerine biz diyebilen, sosyal ve aydınlık düşünceli olan ileri görüşlü, iyi bir yurttaş ve meslek elemanı olmaya çalışan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 29 derslik bulunmaktadır. Salih Alptekin Ortaokulu şu anda 61 öğretmen ve  807 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:20 - 15:10 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde Çok Amaçlı Salon,  BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı,  Atölye-İşlik,  Oyun Odası, Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 2100 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
 Salih Alptekin Ortaokulu Ankara'nın merkezine 2.7  km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Dikmen, Öveçler, Sokullu, Minibüs ve otobüsleri vedolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 
 
çankaya ortaokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

Ortaöğretim Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Spor Alanı
Bilgisayar Laboratuarı
Müzik Odası
Biyoloji Laboratuvarı
Kapalı Oyun Alanı
Kütüphane
Kantin
Akıllı Tahta
Bahçe
Atölye-İşlik

Sportif

Beden Eğitimi

Paylaş

İletişim Bilgileri

Ayrancı, Selimiye Cd. No:54, 06540 Çankaya Ankara
(312) 426 80 02
http://salihalptekinortaokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış