Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Şehit Ahmet Yetiş İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, erken kayıt indirimleri, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

 Şehit Ahmet Yetiş İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul Öğrencilerini; Türkiye Cumhuriyetine karşı olan görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirebilen; bilimsel yöntemler ışığında olup, evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, milli ve ahlaki değerlere bağlı olabilen, araştırmacı, paylaşımcı, katılımcı,  özgüven ve girişimci birey olarak yetiştirmeyi hedefler.
Okul içerisinde 17 derslik bulunmaktadır. Şehit Ahmet Yetiş İlkokulu  şu anda 24 öğretmen ve 396 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:50 - 14:30 saatleri arasında tam gün eğitim vermektedir.Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde  Fen Laboratuarı,  Konferans Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır.  Okuldaki kütüphanedeki kitap sayısı 1292 adettir. Okulun öğrenci servisi bulunmaktadır.
 Şehit Ahmet Yetiş İlkokulu Ankara'nın merkezine 8 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; 183 - 187   EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz.

 

 

çankaya ilkokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

İlköğretim Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Hizmetler

Servis

Fiziksel İmkânlar

Kütüphane
Kantin
Bahçe
Laboratuar
Akıllı Tahta

Sportif

Beden Eğitimi

Paylaş

İletişim Bilgileri

Malazgirt, 953. Cd. No.5, 06450 Çankaya Ankara
(312) 475 80 19
http://sehitahmetyetis.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış