Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Şehit Cihan Bayık Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Şehit Cihan Bayık Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini Atatürk´ün çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek ilkesine ne inanan, bilime önem verebilen, bilgiyi kullanabilecek, ulusal bağımsızlık bilincine sahip olan, dinamik, özgüveni  yüksek ve sorumluluk bilinci gelişmiş, milli ve manevi değerleri koruyup geliştirebilen, toplumsal ve duygusal yönden sağlıklı olan, başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 27 derslik bulunmaktadır. Şehit Cihan Bayık Ortaokulu şu anda 37 öğretmen ve 426 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  Fen Laboratuarı,  Müzik Sınıfı, Konferans Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır. Okuldaki kütüphanedeki kitap sayısı 1049 adettir.

 

Okul Ankara il merkezine 7 km uzaklıktadır.

çankaya ortaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Çiğdem mah. 1573 Cad. No: 4 Çankaya Ankara
(312) 220 10 18
http://sehitcihanbayikortaokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış