Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir Dünyanın ilk "Engelsiz Meslek Lisesi" olan devlet okuludur.

Okul öğrencilerini; performanslarını en üst seviyeye çıkarıp spor ve sanatla uğraşabilen, üretken, araştıran,  sosyal ve akademik yönden de nitelikli öğrenciler olarak yetiştirerek onları yüksek öğrenime hazır hale getirmeyi hedefler.

SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. Okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "70.2737"' tir .

 

Okul içerisinde 29 derslik bulunmaktadır. SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şu anda 51 öğretmen ve  2 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:30 17:20 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  Fen Laboratuarı, 2 adet Konferans Salonu, Toplantı Salonu,  BT Sınıfı, Müzik Sınıfı,  Resim Sınıfı, 11 adet  Atölye-İşlik, Oyun Odası, Yemekhane, Revir, 2 adet Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 2075 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnkara'nın merkezine 15 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Koru metrosundan 586 EGO ring otobüslere binerek gidebilirsiniz.

 

 
çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Beslenme

Öğle Yemeği

Dil Olanakları

İngilizce

Hizmetler

Servis

Fiziksel İmkânlar

Kantin
Bilgisayar Laboratuarı
Atölye-İşlik
Bahçe
Açık Oyun Alanı
Yemekhane
Revir
Konferans Salonu
Biyoloji Laboratuvarı
Akıllı Tahta
Fen Laboratuvarı
Kapalı Oyun Alanı
Kütüphane

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Çayyolu Mah. 2170. Sokak No:10 Çankaya Ankara
(312) 242 24 17
http://sercevengelsizmtal.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış