çankaya liseleri

Hakkımızda

Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi,  Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini; milli ve manevi değerlerimize sahip çıkabilen, kendini yenileyen-geliştiren, sorumlu mutlu girişimci olabilen sosyal bireyler olarka ytiştirmeyi hedefler.

Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. Okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "81.2134"' tir .

 

Okul içerisinde 23 derslik bulunmaktadır. Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi şu anda 53 öğretmen ve  725 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.00-15.05 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde  2 adet Fen Laboratuarı, Çok Amaçlı Salon, Konferans Salonu, Toplantı Salonu, Kimya Laboratuvar, Resim Sınıfı ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 550 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 3 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Sokullu EGO Otobüsleri ve Özel Halk otobüsleri il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Sokullu dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 
 
Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula  nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce
Almanca

Hizmetler

Servis

Fiziksel İmkânlar

Çok Amaçlı Salon
Kütüphane
Bilgisayar Laboratuarı
Bahçe
Biyoloji Laboratuvarı
Kimya Laboratuvarı
Kantin
Akıllı Tahta

Sportif

Basketbol
Beden Eğitimi
Futbol
Voleybol

Paylaş

İletişim Bilgileri

Harbiye, Sokullu Mehmet Paşa Cd. No:71, 06460 Çankaya Ankara
(312) 480 88 89
http://smpal.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış