Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Süheyl Ünver Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Süheyl Ünver Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.Okul öğrencilerini; Atatürk´ün bizlere göstermiş olduğu hedeflere ulaşmak için Cumhuriyet değerlerine sahip olabilen ayrıca akılcı düşünme yeteneğine sahip birer birey olarak yetiştirmeyi hedefler.

Süheyl Ünver Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. Okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "55.9664"' tir .

 

Okul içerisinde 24 derslik bulunmaktadır. Süheyl Ünver Anadolu Lisesi şu anda 24 öğretmen ve  291 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.00-15.05 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde Çok Amaçlı Salon, Konferans Salonu, Toplantı Salonu, Kimya Laboratuvar,  Biyoloji Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, 4 adet  Atölye-İşlik, Revir, Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 1005 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.

Süheyl Ünver Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; Dikimevi metro durağından 382-383 Numaralı otobüse  binerek gidebilirsiniz ya da Akdere ve Dereboyu dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

çankaya ilkokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

50. Yıl, 104. Sk. No:64, 06590 Çankaya Ankara
http://suheylunveral.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış