Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.Okul öğrencilerini; milli ve manevi değerlere saygılı;  idealist, kendini geliştirmeyi hedefleyebilen,insanlık erdemine sahip; harita tapu kadastro alanında çağın gereken düzeyini yakalamış ve mesleki gelişmeyi takip etme becerisine sahip lider bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacaktır. Okula girebilmek için istenen taban puanı ise; 276.1658

Okul içindeki tercih edilebilecek alanlar;

  • HARİTACILIK DALI
  • TAPUCULUK DALI

Okul içerisinde 8 derslik bulunmaktadır. Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şu anda 22 öğretmen ve  230 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09:00-16:15 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  Fen Laboratuarı, Çok Amaçlı Salon,  Kimya Laboratuvar, 2 adet BT Sınıfı ve Kütüphane bulunmaktadır.
Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 8 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 135,185,188, 189 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Oran Panorama dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.


 

çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Fen Laboratuvarı
Kütüphane
Bilgisayar Laboratuarı
Bahçe
Çok Amaçlı Salon
Kantin
Akıllı Tahta

Sportif

Futbol
Voleybol
Basketbol
Beden Eğitimi

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Yukarı Dikmen Mahallesi 648. Cadde NO:53 Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı Binası Kat 2/3 Çankaya Ankara
(312) 491 38 82
http://tapukadastro.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış