Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Timur Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Timur Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.Okul öğrencilerini; bilgiye ve teknolojiye ulaşma yollarını bilen, bunları uygulayan gerçekçi hedefler belirleyebilen, çevreye duyarlı olabilen, kültürüne ve değerlerine sahip çıkabilen, sanatı seven, kendine güvenebilen, demokrasi bilinci gelişmiş olan girişimci bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 28 derslik bulunmaktadır. Timur Ortaokulu şu anda 40 öğretmen ve  448 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:50-15:10 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde Fen Laboratuarı, Çok Amaçlı Salon,  BT Sınıfı, Müzik Sınıfı,  Resim Sınıfı, 2 adet Oyun Odası ve Kütüphane bulunmaktadır.
Timur Ortaokulu Ankara'nın merkezine 3 km, İlçesi olan Çankaya'nın merkezine 2 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 317-318 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Topraklık-Bağcılar dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

çankaya ortaokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

Ortaöğretim Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Çok Amaçlı Salon
Kantin
Akıllı Tahta
Bahçe
Fen Laboratuvarı
Laboratuar
Konferans Salonu
Futbol Sahası

Sportif

Beden Eğitimi

Paylaş

İletişim Bilgileri

Aşıkpaşa, Kalamış Sk. No:88, 06670 Çankaya Ankara
(312) 437 94 43
http://timurortaokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış