Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ülkü Akın Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Ülkü Akın Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini; Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, çağdaş düşünebilen,milli ve manevi değerlerine sahip çıkabilen, evrensel etiklere sahip olabilen,  yeteneklerinin farkında olabilen, tam donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 21 derslik bulunmaktadır. Ülkü Akın Ortaokulu şu anda 41 öğretmen ve  523 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09:00-15:35 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde Çok Amaçlı Salon, BT Sınıfı,  Müzik Sınıfı, Resim Sınıfı ve Kütüphane bulunmaktadır.
Ülkü Akın Ortaokulu Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 100.Yıl EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da 100.Yıl dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

çankaya ortaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

İşçi Blokları, Mh, 1526. Sk. No:5, 06530 Çankaya Ankara
(312) 285 66 10
http://ulkuakinortaokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış