Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ümitköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Ümitköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Milli-manevi değerlerimizi özümsemiş olabilen,  evrensel değerlere hâkim olan, bilimin ışığında geleceğe yön verebilen, bireysel farklılıklara saygı duyabilen, sürekli gelişen, yaratandan ötürü yaratılanı hoş görebilen, üreten ve özgüvenli,  dinamik, öğrenmeyi sevebilen, ahlaklı,  Kuranın ışığında olup  hadislerin izinde yaşayabilen ve yaşanılmasında örnek teşkil edebilen gönül elçileri olmaya istekli, milletinin, ümmetinin ve dünyanın derdiyle dertlenebilen bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 31 derslik bulunmaktadır.Ümitköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi şu anda 63 öğretmen ve  519 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.00-15.30 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Arapça dersleri verilmektedir. Okul içerisinde  Fen Laboratuarı, 4 adet  Çok Amaçlı Salon, Konferans Salonu, Toplantı Salonu, Kimya Laboratuvar, BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, Resim Sınıfı, Atölye-İşlik, 2 adet Yemekhane, Revir, 2 adet Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 1200 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.

Ümitköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Ankara'nın merkezine 25 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Metro -Korukent aktarması ile, 586-592-596-598 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Türkkonut dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 
çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Beslenme

Sabah kahvaltı
Öğle Yemeği

Dil Olanakları

Arapça
İngilizce

Hizmetler

Servis
Dini Eğitim

Fiziksel İmkânlar

Spor Alanı
Kantin
Atölye-İşlik
Akıllı Tahta
Çok Amaçlı Salon
Yemekhane
Laboratuar
Revir
Biyoloji Laboratuvarı
Bilgisayar Laboratuarı
Fen Laboratuvarı
Bahçe
Kimya Laboratuvarı

Sportif

Futbol
Voleybol
Basketbol
Beden Eğitimi

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Çayyolu Mah. Seyfi Saltoğlu Bulvarı, 2713. Sk. No:7, 06860 Çankaya Ankara
(312) 241 49 82
http://umitkoykizaihl.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış