Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Yasemin Karakaya Bilim Ve Sanat Merkezi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Yasemin Karakaya Bilim Ve Sanat Merkezi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini;  Üstün ve özel yetenekleri için  özel değerlendirme yöntemleri kullanılarak keşfedilmiş öğrencilere farklı bir eğitim programları uygulayarak, birikimlerinden yeni çıkarımlara vardıktan sonra; özdisiplinli, özsaygılı, görüşlerini yaratıcı bir biçimde dile getiren,  evrensel ve ulusal değerleri özümsemiş, topluma yön verecek liderler olarak yetiştirmeyi hedefler. Ayrıca Öğrencilerini; kişisel özelliklerini ve yeteneklerini tanıyarak ve  yeteneklerini en üst düzeye kadar geliştirmeyi, sürekli kendini yenileyen dünyaya öğrencileri hazırlayarak ve onları, dünyaya anlamlı katkılarda bulunmalarını sağlayabilecek eğitimi sunmayı, öğrencileri ulusal ve uluslararası arenalarda söz sahibi olabilecek, geleceğin liderleri olarak yetiştirmeyi, öğrencileri küresel düşünebilen, ulusal ve yöresel çözümler üretebilen bireyler olarak yetiştirmey, ve onları yeteneklerini toplum ve insanlık için kullanmaya özendirmeyi,  Atatürk ilkeleri doğrultusunda çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmayı sağlayarak topluma katkıda bulunmaktır.

Okul içerisinde 34 derslik bulunmaktadır. Yasemin Karakaya Bilim Ve Sanat Merkezi şu anda 53 öğretmen ve  1999 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09:45 - 11:55 14:15 - 16:25 17:00 - 19:10 saatleri arasında  eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde Fen Laboratuarı, Konferans Salonu, Kimya Laboratuvar, BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, Resim Sınıfı, 2 adet Atölye-İşlik ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 979 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.

Yasemin Karakaya Bilim Ve Sanat Merkezi Ankara'nın merkezine 6.5 km uzaklıktadır.
 

 

çankaya sanat merkezi

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Yıldızevler, 717. Sk. 19/A, 06550 Çankaya Ankara
(312) 235 06 83
http://ykbilsem.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış