Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Yunus Emre İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

 Yunus Emre İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; bilgi ve teknolojiyi kullanabilecek, araştırmacı, kendini ifade edebilen, yaratıcı, problem yaratarak değil problem çözebilen, 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verecek sorumluluk sahibi olan, paylaşımcı, kültürel ve ahlaki değerlerine bağlı olan, hümanist bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.
Okul içerisinde 34 derslik bulunmaktadır. Yunus Emre İlkokulu şu anda 20 öğretmen ve  234 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09:00-17:00 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  2 adet Fen Laboratuarı, 3 adet BT Sınıfı,  Müzik Sınıfı, Resim Sınıfı, Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır.
 Yunus Emre İlkokulu Ankara'nın merkezine 23 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Koru Metro Duraklarından 592 ve 584 ya da Bilkent Metro durağından 175 numaralı otobüs ya da193 Numaralı otobüs Kızılay-Sıhıyye-Ulus EGO hat numaralı otobüslere binerek gidebilirsiniz.

çankaya ilkokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

İlköğretim Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Kütüphane
Kantin
Bahçe
Çok Amaçlı Salon
Laboratuar
Akıllı Tahta

Sportif

Beden Eğitimi

Paylaş

İletişim Bilgileri

Alacaatlı mahallesi 4834. Cadde no10/40 Çankaya Ankara
312 514 1035
http://cankayayunusemreilkokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış