Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Yunus Emre Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Yunus Emre Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; bilgi ve teknolojiyi kullanabilen, yaratıcı, kendini ifade edebilen, araştırmacı olan, problem yaratan değil problem çözmeye odaklı, kültürel ve ahlaki değerlerine bağlı, 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek sorumluluk sahibi, paylaşımcı olabilen, hümanist bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler

Okul içerisinde 1 derslik bulunmaktadır.Yunus Emre Ortaokulu şu anda 12 öğretmen ve  160 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09:00-17:00 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
Yunus Emre Ortaokulu Ankara'nın merkezine 23 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 592 ve 584,175,193 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Hoşdere dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

çankaya ortaokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

Ortaöğretim Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Kütüphane
Akıllı Tahta
Kantin

Sportif

Beden Eğitimi

Paylaş

İletişim Bilgileri

Alacaatlı Mahallesi 4834. Cadde 358. Sokak No10/40 Çankaya Ankara
(312) 514 10 35
http://cankayayunusemreortaokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış