Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ziraat Mühendisleri Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Ziraat Mühendisler Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini; Atatürk İlke ve inkılapları doğrultusunda olan, sanat ruhu taşıyabilen, gelişen dünyaya ayak uydurabilen,  özgür düşünebilen, bilime önem veren, sorunlarını fark edebilen ve çözüm yollarını arayabilen, kendine güvenen,  sosyal olaylarda aktif,  ufku açık bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 23 derslik bulunmaktadır. Ziraat Mühendisler Ortaokulu şu anda 46 öğretmen ve  513 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09.00-15.35 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde Fen Laboratuarı, Çok Amaçlı Salon BT Sınıfı, 3 adet Atölye-İşlik, Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 2300 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.

Ziraat Mühendisler Ortaokulu Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 413,113,189,190 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Birlik dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 
 

 

çankaya ortaokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

Ortaöğretim Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Beslenme

Öğle Yemeği

Dil Olanakları

İngilizce

Hizmetler

Servis

Fiziksel İmkânlar

Atölye-İşlik
Kantin
Akıllı Tahta
Yemekhane
Kütüphane
Bilgisayar Laboratuarı
Bahçe

Sportif

Beden Eğitimi

Paylaş

İletişim Bilgileri

Ziraat Mühendisleri Ortaokulu Birlik Mah. 431. Sok.No:1 Çankaya Ankara
(312) 441 86 72
http://ziraat.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış