Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan Ankara Ticaret Odası İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, erken kayıt indirimleri, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Ankara Ticaret Odası İlkokulu, Ankara ilinin Keçiören İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul, 1970-1971  yılında Ankara Ticaret Odası tarafından yaptırılmış ilk adı "Serpmeevler İlkokulu" ismiyle eğitim öğretim hayatında  devam etmiştir.

1970 yılında Ankara Ticaret Odası tarafından 5 derslikli bina yaptırılmış ve 1971 yılında ‘’ Serpmeevler İlkokulu’’ adıyla eğitim- öğretime devam etmiştir. Sonrasında ODTÜ olayları sırasında şehit düşen Mevlüt Meriç'in adını alıp ’ Şehit Mevlüt MERİÇ İlkokulu ‘ olmuştur. 1990-1991 eğitim öğretim yıllarında ise ‘’ Ankara Ticaret Odası İlkokulu ‘’ olarak  eğitim vermektedir.

Okulda 28 adet derslik bunun yanında da 133 kişilik Konferans Salonu, Oyun Odası, Z-Kütüphane, kantinde  bulunmaktadır. 35 Öğretmen ve 886 öğrenci ile Eğitim öğretimine devam etmektedir. Yabancı dil olarak okulda ingilizce dersi  verilmektedir.

Ankara Ticaret Odası ilkokuluna ulaşım ise;  Uyanış ve Osman gazi otobüslerine 479-480-481 EGO hattına binerek  veya dolmuşları ile gidebilirsiniz.

 

 

keçiören ilkokulları, ilkokul ankara

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Uyanış mah. 1105 SK. Blok No: 2B Keçiören Ankara
(312) 580 73 43
http://atoilkokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış