Ankara’da bulunan Aydınlıkevler Anadolu lisesi , Özel Program ve Proje Uygulayan okullar arasında yer alır.

Hakkımızda

Aydınlıkevler Anadolu Lisesi, 1950-1960 yılında Aydınlık İlkokulunun yanına ek olarak açılan Aydınlıkevler Ortaokulu'lu olarak eğitim öretim verir. Daha sonrasında Ziraat Fakültesinin  arsası üzerine 1963 yılında  Aydınlıkevler ortaokulu ve Aydınlıkevler Lisesi'nin temeli atılır. 1964-1965 yıllarında yeni bina üzerinde okul eğitim öğretim hizmeti verir.

Aydınlıkevler  Lisesi Müfredat Laboratuar Okulu kapsamına alınarak Türkiye'deki sayılı okullar arasında yerini alır. Sonrasında Yabancı Dil Ağırlıkli Lisesi (YDA)  okula dahile olur. Aydınlıkevler Lisesi 2005-2206 eğitim öğretim yılında Aydınlık Anadolu lisesi olmuştur. . Özel Program ve Proje uygulayan okullar arasına Aydınlıkevler Anadolu lisesi 2018  yılında Türkiye'de sınavla öğrenci alan 940 okul arasına girmiştir.

Anadolu lisesinde Yabancı dil zorunlu olup Almanca ve İngilizce dir. Okulun içerinde 26 derslik bulunmaktadır. 51 öğretmen ve 799 öğrenci ile  eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul İçerisinde Spor Salonu, Kimya Laboratuvari, Biyoloji Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, BT sınıfı , 2 adet Müzik sınıfı, 2 adet Resim Sınıfı, Kütüphane  ve Revir Bulunmaktadır.

Okul Ankara il merkezine 5 km ,Keçiören ilçe merkezine 4km uzaklıktadır.  Okula ulaşım ise Aydınlık Subaevlerine  giden tüm belediye halk ve domuşla ile gidebilirsiniz.

 

 

İletişim Bilgileri

K Şehit Ömer Halis Demir Cad. No: 25 Keçiören Ankara
(312) 316 17 42
http://aydinlikevleral.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış