Aydınlıkevler semtinde bulunan Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Lisesi hakkında bilgi , bölümleri ve ulaşım bilgilerini bulabilirsiniz.

Hakkımızda

 Aydınlıkevler  Mesleki ve Teknik Lisesi, Ankara ilinin Keçiören İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. 1974 - 1975 yıllarında Aydınlıkevler  Lisesi'nin yanına ek bina  yapılarak  Lisesi  olarak eğitim öğretime başlamıştır.  Daha sonrasında okulun bulunduğu semtin adını alarak  Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi olmuştur.1992 - 1993  yılında  alt bünyesinde Anadolu İletişim Meslek Lisesi açılmıştır. 1998 - 1999  yılında da 12 dersliği bulunan ek bina yapılarak B Blok ile eğitim öğretim verilmektedir.

Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  yerel sınav puanı ile öğrenci almaktadır.  Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce Verilmektedir. Okul içerisinde  tercih edilebilecek birçok bölüm bulunmaktadır.

Bunlar ;

  • Bilişim Teknolojileri Alanı (Yabancı Dil:İngilizce) - Web Programcılığı Dalı
  • Büro Yönetimi Alanı (Yabancı Dil:İngilizce) - Yönetici Sekreterliği Dalı
  • Muhasebe ve Finansman Alanı (Yabancı Dil:İngilizce) -Bilgisayarlı Muhasebe Dalı
  • Pazarlama ve Perakende Alanı (Yabancı Dil:İngilizce) -Sigortacılık Dalı
  • Radyo-Televizyon Alanı (Yabancı Dil:İngilizce) - Radyo-Televizyon Programcılığı Dalı

 

Okul içerisinde 45 derslik bulunmaktadır. 185 öğretmen ve  2203 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Tam gün eğitim verilmektedir.  Okul içerisinde Fen Laboratuarı, BT(Bilgisayar) Sınıfı, Spor Salonu, Konferans Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır.  Aydınlıkevler  Mesleki ve Teknik Lisesi Ankara'nın merkezine 3 km , Keçiören ilçesi merkezine ise 5 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; 413-7, 437, 440, 442-3, 479, 486, 488, 492  EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Ulus Bentdersinden dolmuşa binerek de  gidebilirsiniz.

 

 

 

İletişim Bilgileri

Kavacık Subayevleri, Şht. Ömer Halisdemir Blv No:27 D:27 Keçiören Ankara
(312) 317 35 27
http://aytim.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış