Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerini yabancı dile hakim, kendine inanıp güvenen, çağdaş, laik ve demokratik bireyler olarak yetiştirmektir.

Hakkımızda

 Ertuğrul Gazi  Anadolu Lisesi  Ankara, Keçiören  ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul sınavsız, adrese dayalı  öğrenci almaktadır.  2021-2022 eğitim öğretim döneminde  okula sınavsız  yerleşen  en küçük okul başarı puanı "74.5873"' tür.

Ertuğrul Gazi  Anadolu Lisesi öğrencilerini yabancı dile hakim, kendine inanıp güvenen, çağdaş, laik ve demokratik bireyler olarak yetiştirmektir.Okul içerisinde 41 derslik bulunmaktadır .Bununla birlikte 2 adet Atölye-İşlik, Çok Amaçlı Salon, Spor Salonu,  2 adet Toplantı Salonu, Kimya Laboratuvarı, Biyoloji Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Kütüphane ve Revir  bulunmaktadır.

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi 41 Öğretmen ve 686 öğrencisiyle  şu anda eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.Okulda yabancı dil olarak Almanca ve İngilizce verilmektedir.

Okul Keçiören İlçe Merkezi´ne 8 km, şehir merkezi Kızılay´a 15 km mesafededir. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesine gidebilmek için 266-268 EGO hat numaralı otobüserine binere ya da Bağlum dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz.

 
keçiören liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Kafkas mah. Özde Sk No: 13/A Keçiören Ankara
(312) 557 59 22
http://ertugrulgazianadolulisesi.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış