Esertepe Mesleki ve Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan Teknik Anadolu Lisesi, öğrencileri ahlaki değerlerine sahip çıkan, girişimci ruhlu ve üretken bireyler yetiştirmektir.

Hakkımızda

Esertepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara  Keçiören  İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okulun adı bulunduğu semtin adı olan "Esertepe" den almıştır.  Okula LGS sınavına girmeden kayıt yaptırabilirsiniz.

Esertepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencileri  ahlaki değerlerine sahip çıkan, girişimci ruhlu ve üretken bireyler yetiştirmektir. Okul içerisinde 40 derslik bulunmaktadır. Ayrıca Toplantı Salonu, 9 adet Mesleki Uygulama Labaratuvarı, Biyoloji Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı,Kütüphane, Yemekhane ve Revir bulunmaktadır.

Okul Şuanda 74 öğretmen ve 601 öğrencisiyle eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. Okulda yabancı dil olarak İngilizce dersi verilir.

Esertepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, il merkezine 11 km , ilçe merkeze olan uzaklığı ise 3,7 km'dir. Okula Ulaşım içim 285-286 numaralı EGO  otobüslerini kullanarak ya da Etlik-Ovacık  dolmuşlarına binerekte gidebilirsiniz.

 

 

keçiören liseleri, esertepe liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Esertepe Mah, Yayla, Şht. Mustafa Ercigez Cd. No:4 Keçiören Ankara
(312) 379 00 57
http://esertepe.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış