Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan Etlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine öncelikle iyi vatandaş sonrasında meslek elemanı olarak başarılı, lider, ehil model bir birey olarak yetiştirmeyi hedefler.

Hakkımızda

Etlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Keçiören İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. 2007 yılında açılmış olan okulun ilk adı "Etlik Kız Teknik ve Meslek Lises"dir.  Sonrasında MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün tarafından  yayınlanan  01.05.2014 tarih 2014/8 sayılı Mesleki ve Teknik Eğitimde Okul Çeşitliliğinin Azaltılması Genelgesi  ile okul şu an ki adı olan "Etlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" almıştır.

Etlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine öncelikle iyi vatandaş sonrasında meslek elemanı olarak başarılı, lider, ehil  model bir birey olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 19 derslik bulunmaktadır.  Şu anda 75 öğretmen ve  433 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Tam gün eğitim verilmektedir.  Okul içerisinde Atölye-İşlik, BT(Bilgisayar) Sınıfı, Spor Salonu, Çok Amaçlı Salon ve Kütüphane bulunmaktadır.  Etlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Keçiören ilçesi merkezine ise 5 km uzaklıktadır.

 

 

keçiören liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Etlik Mahallesi Atadan Caddesi, Karlıova Sk. No:22 Keçiören Ankara
(312) 323 11 87
http://ekml.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış