Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı Keçiören Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi çğrencilerini toplumun gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip donanımlı, düşünüp analyabilen ve sorunları çözerken zorlanmayan, teknolojiye ayak uydurabilen mutlu ve sağlıklı birey olarak yetiştirmektir.

Hakkımızda

 Keçiören Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi, Ankara'nın Keçiörne ilçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Bu okul  daha önceden ismi Vecihi Hürkuş Anadolu Lisesi olarak  bilinmektedir.Daha sonrasında şu an ki adı olan "Keçiören Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi" olarak değiştirilimiştir. Okul öğrencilerini  toplumun gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip donanımlı, düşünüp analyabilen ve sorunları çözerken zorlanmayan,  teknolojiye ayak uydurabilen mutlu ve sağlıklı birey olarak yetiştirmektir.

 Keçiören Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi'nden 24 derslik bulunmaktadır.  Ayrıca içerisinde Çok Amaçlı Salon, Fen Laboratuvarı, BT Sınıfı,  2 adet Oyun Odası bulunmaktadır. Okul içerisinde yemekhane  de bulunmaktadır.  Okul şu anda 17 öğretmen ve 713 öğrencisiyle eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce ve Almanca dersleri de veren bu okul, öğrencilerin her iki dilde de yetkinlik sağlamasını amaçlar.

 Keçiören Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi, Ankara'nın merkezine uzaklığı 8,2, Keçiören ilçe merkezine olan uzaklığı ise 4,5 km'dir. Okula ulaşım ise  merkezden kalkan  Etlik dolmuş ve otobüslerini kullarak gidebilirsiniz.

 

 

 

İletişim Bilgileri

Etlik Mahallesi, Etlik Caddesi, No:194 Keçiören Ankara
(312) 325 55 65
http://fkmal.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış