Keçiöğren Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan bir proje okuludur.Merkezi sınav sonrası öğrenci almaktadır.

Hakkımızda

Keçiöğren Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi,  Ankara ilinin Keçiören İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Aynı zamanda bir proje okulu olan bu okul öğrencilerini Kuran ilmiyle ahlaklanmış, milli ve  manevi değerlerini özümseyen, yaradılış gayesinin farkında olan, lider olabiecek birer birey olarka yetiştirmeyi hedefler.

Keçiöğren Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yerel sınav puanı ile öğrenci almaktadır. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Arapça dersleri verilmektedir.

Okul içerisinde 43 derslik bulunmaktadır.Keçiöğren Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi şu anda 65 öğretmen ve 924 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Tam gün eğitim verilmektedir. Okul içerisinde  Biyoloji Laboratuvarı,  Kimya Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, BT(Bilgisayar) Sınıfı, Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır. Keçiöğren Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Keçiören ilçesi merkezine 10 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; Sanatoryum, Kuşcağız, Bağlum  otobüslerine ve ya dolmuşlarına  il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz

İletişim Bilgileri

Kuşcağız, Sanatoryum Cd. No:275, 06290 Keçiören Ankara
(312) 380 00 59
http://ahmetozsoyihl.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder




Yorum Yap



Kurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış