Keçiören Şehit Mehmet Karakaşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Keçiören İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur

Hakkımızda

 Keçiören Şehit Mehmet Karakaşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Keçiören İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini çağdaş dünya standartlarının gerektireceği bilgiye ve donanıma sahip bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

 Keçiören Şehit Mehmet Karakaşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerel sınav puanı ile öğrenci almaktadır. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir.

Okul içerisinde 34 derslik bulunmaktadır. Keçiören Şehit Mehmet Karakaşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şu anda 135 öğretmen ve 1480 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce Verilmektedir. Okul içerisinde  40 adet Atölye-İşlik, 20 adet Mesleki Uygulama Labaratuvarı, Spor Salonu, Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır.

 Keçiören Şehit Mehmet Karakaşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 3 km, Keçiören ilçesi merkezine ise 5 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; 411, 412 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Aktepe-Dutluk dolmuşa binerek de  gidebilirsiniz.

 

keçiören liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Adnan Menderes Mah., 1063. Sok., No:3 Keçiören Ankara
(312) 357 01 44
http://kecioreneml.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış