Keçiören Yamantürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Hakkımızda

Keçiören Yamantürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Keçiören İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul Öğrencilerini Kendini geliştirek, çevresine karşı örnek olabilecek, üretken, ahlaklı ve kaliteli mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

 Keçiören Yamantürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, LGS kılavuzundan bir değişiklik olmazsa yerel sınav puanına bakılmaksızın sınavsız  öğrenci almaktadır.Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce Verilmektedir

Okul içerisinde 18 derslik bulunmaktadır. Keçiören Yamantürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şu anda 77 öğretmen ve 750 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.İkili eğitim verilmektedir.  Okul içerisinde  2 adet Çok Amaçlı Salon, 7 adet Mesleki Uygulama Labaratuvarı ve Kütüphane bulunmaktadır. 

 Keçiören Yamantürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 7 km, Keçiören ilçesi merkezine ise 3 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; Kızılay-Esertepe otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Esertepe,Ulus Piyangotepe dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

İletişim Bilgileri

Esertepe Mahallesi 280.Sokak No1 06020 Keçiören Ankara
(312) 378 51 61
http://yamanturktml.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış