ÖZEL ÇANKAYA YILDIZ ANADOLU LİSESİ

Hakkımızda

Yıldız Özel Koleji bir aile kurumudur. Tüm aile üyeleri eğitim alanında uzmandır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan denetimlerde eğitim ve yönetim alanlarında her zaman “verimli” bulunmuş bir kuruluştur.
Lise 1. Sınıf, ortaöğretimin ilk yılıdır. Farklı geçmişlere sahip öğrenciler okula ve birbirlerine uyum sağlar, uyumlu bir çalışma grubu oluşturur, lisenin benzersiz disiplinini, sınav ve not tanıma sistemlerini ve eğitim gereksinimlerini ödüllendirir, devam eder ve kariyer hedefleri ve kariyer seçimleri belirler. Sınavlar, konu yönlendirme ve rehberlik önem kazanmaktadır. Veli-okul işbirliğine duyulan ihtiyaç, ortaöğretimde rollerini doğru konumlandırma, çocukları için uygun hedefler belirleme ve bu hedefe giden yolculuklarında onları destekleme becerilerinde kendini gösterir.
Öğrenciler ilgi, beceri ve yeteneklerine göre yönlendirilmelidir. Çocuklarımızın bizden ayrı varlıklar olduğunun farkındayız ve başarılı olacakları, zayıf yönlerini hazırlayıp üstesinden gelecekleri ve güçlü yönlerini geliştirecekleri alanlarda büyümelerine yardımcı oluyoruz.
Tüm müfredat I ve II, sonraki aşamalarda ileri müfredatın temel altyapısını oluşturan genel kültürü ve programatik içerikleri paylaşır deneyler, geziler, gözlemler, etkileşimli eğitim araçları, multimedya ve bilgi teknolojileri kullanılır okul faaliyetlerine katılım; araştırma ve proje çalışması; Günlük, haftalık ve belirli süreli görevler ile planlı çalışma alışkanlığının kazandırılmasında desteklenir.
Bireysel gruplar oluşturularak yapılan etüt çalışmaları ve gerekli sorular üzerinde çalışma, başarı farklılıklarını ortadan kaldırarak derslerin etkililiğini arttırır. İngilizce
öğretiminde farklı seviyelerde gruplar görünebilir. Bu durumda ortak program uygulanırken alt grup ek saat ve çalışmalarla eğitilir ve seviye farkını ortadan kaldırmak için hedef süre içerisinde ortak performans seviyesine ulaşır.
İngilizce öğretimi, DynEd bilgisayar tabanlı İngilizce öğretim metodolojisi tarafından desteklenen haftada 10 derste devam ediyor.Okulun bilgisayar laboratuvarındaki sınıf çalışmasına ek olarak, dinleme, konuşma, telaffuz ve yapı alıştırmaları da dahil olmak üzere günde yarım saatlik kişisel çalışma ile 7 gün ve 12 ay boyunca sürdürülebilir dil öğretimi sağlar. İngilizce programımız, ortaöğretimin sonunda yabancı dilde izlenebilecek düzeyde edebi metinleri okuma, anlama ve analiz etme, ileri yazma teknikleri kullanarak metin oluşturma ve kendini doğru ve akıcı bir dilde ifade etme becerilerini kazanmayı amaçlamaktadır. . Eğitim.
İkinci yabancı dil olan Almanca 4 yıl boyunca haftada 2 ders olarak 4 temel dil becerisi kullanılarak öğretilir ve öğrenci bu dilin okuma, yazma ve konuşma seviyesine orta düzeyde ulaşır.
Öğrenciler beyin fırtınası, argümantasyon, savunma, sunum ve münazara tekniklerini kullanır ve proje bazlı çalışmalarla analitik bir zihniyet oluşturularak kendilerini ifade etme becerileri geliştirilir.
Okul altyapısı ve donanımı, laboratuvar ve ortaokullar (müzik, resim, spor) ve çok amaçlı salon, uygulamalı faaliyetlerin yürütülmesi için yeterli standarttadır.

 

ÖZEL ÇANKAYA YILDIZ ANADOLU LİSESİ

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

HİLAL MAH. 694 SK. NO: 34 ÇANKAYA / ANKARA Çankaya Ankara
(312) 443 00 01

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış