Emin Sağlamer Ortaokulu Yenimahalle okulu Her bireyin öğrenebileceğine inanan, bireysel farklılıklara saygı duyan, teknolojiyi doğru ve akıllı kullanan, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında geçmişine sahip çıkıp geleceği hedefleyen bir kurumdur

Hakkımızda

1.  Tarihsel Gelişim

 

Okulumuz 2004–2005 Eğitim–Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Öğrenci Merkezli Eğitim Uygulama Modeli Okulu" olarak açılmıştır. Söz konusu modelin, Ankara İli Yenimahalle İlçesi Demetevler semtinde bulunan Emin Sağlamer İlköğretim Okulu’nda tüm sınıf düzeyleri ve tüm disiplin alanlarında (derslerde) bir bütün olarak uygulanmasına ilişkin şartları düzenleyen protokol, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, EARGED ve Ankara Valiliği Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanmıştır.

           Hedef kitle, protokol gereği Emin Sağlamer İlköğretim Okulu ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenmiş ve projenin yürütülmesine başlanmıştır. Okulumuz eğitime destek kampanyası çerçevesinde hayırseverimiz Emin SAĞLAMER tarafından tamamlanmış ve adı okulumuza verilmiştir. 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılında yeni ilköğretim programlarının Pilotlama çalışmalarına "Pilot Okul" olarak katılmıştır. 2007–2008 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ikili öğretime geçerek eğitime devam etmektedir. Okulumuz 2011-2012 Eğitim Öğretim yılından itibaren ilkokul statüsüne çevrilmiştir.

2019 Eylül ayında ilkokul binasının yeni yapılan  Şehit Harun Parlak İlkokulu  binasına  taşınması ile okulumuz 04/09/2019 tarihi itibariyle Emin Sağlamer Ortaokulu olarak eğitim vermeye başlamıştır.

 

ankara ortaokul, yenimahalle ortaokul

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Demetevler Mah. 398.cadde no: 30 Yenimahalle Ankara
http://eminsaglameroo.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış