Gazi Osman Paşa Ortaokulu Yenimahalle Okulumuz donanımlı bir eğitim-öğretim ve yaşama ortamı gerçekleştirmek için uğras vermektedir.

Hakkımızda

Okulumuzun Tarihçesi

Okulumuz, adını ünlü Türk kumandanı Gazi Osman Paşa'dan almıştır. Gazi Osman Paşa 1876 Osmanlı-Sırp Savaşı'nda düşmana karşı büyük bir zafer kazanmış ve Plevne Savaşı'nın unutulmaz kumandanı olmuştur.
         Okulumuz günden güne gelişen semte hizmet verebilmek amacıyla İvedik Caddesi 1. Durak civarında inşa edilmiş olup 19 Ekim 1957 tarihinde yedi derslik ile hizmete girmiştir.
         İlk öğrencilerinin büyük bir bölümü Barbaros İlkokulu'nda öğrenim gören öğrencilerin, öğretmenleriyle bu okula aktarılması sonucu oluşturulmuştur.
         Yakın çevreden gelen öğrencilerin devam ettiği Gazi Osman Paşa İlkokulu, daha sonraları ihtiyaca cevap vermediği için 1962 yılında aynı bahçede on derslikli ikinci bir binaya kavuşmuştur.
         Ancak, o günden bugüne kadar yoğun nüfus artışı istek ve taleplerin önünü kesememiştir. İlkokullarının sekiz yıllık öğretimine geçmesi nedeniyle 1997 yılında 11 derslikli üçüncü bir bina daha yapılmıştır.
         Yapıldığı günden itibaren okulumuzda eğitim ve öğretim, başarılı bir şekilde devam etmektedir.

ankara ortaokul, yenimahalle ortaokul

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

GAYRET MAH. GÜLDERELİ SK. NO: 1A YENİMAHALLE / ANKARA Gayret Mah. Güldereli SK. No:1A Yenimahalle Ankara
(312) 315 45 92
http://gaziosmanpasaoo.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış