Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ankara Güzel Sanatlar Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini milli ve evrensel değerleri taşıyabilen, ülke kalkınmasında sanatın kıymetini kavrayabilen, bilime ve sanata değer verebilen, donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 9 derslik bulunmaktadır. Ankara Güzel Sanatlar Lisesi  şu anda 47 öğretmen ve  264 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde   Fizik Laboratuvarı, 2 adet Atölye-İşlik, 42 adet Müzik Sınıfı, Toplantı Salonu, 11 adet Resim Sınıfı, Revir, Spor Salonu, Çok Amaçlı Salon, Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul 9:00 16:10 satleri arasındatam gğün eğitim vermektedir. Okul içerisinde kız ve erkek pansiyonları bulunmaktadır.
Ankara Güzel Sanatlar Lisesi, Ankara'nın merkezine 16 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Çayyolu/Koru İstikametine giden metro ile gidebilirsiniz. Beytepe durağında indikten sonra  174  EGO hat numaralı otobüse binerek gidebilirsiniz.

 
Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Mutlukent Mah. Saltoğlu Angora Cd.No:26 Beysukent-Angora Evleri Çankaya Ankara
(312) 225 34 45
http://ankaragsl.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 3 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış