Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini ülkemizin milli değerlerine sahip çıkabilen, bilgiye ulaşan ve bu bilgiyi kullanabilen, üretebilen , karar verme becerisi gelişmiş bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzunda herhangi  bir değişiklik olmazsa eğer sınavsız olarak öğrenci alacaktır. Okula sınavsız olarak yerleşen öğrencinin en küçük okul başarı puanı '92.5322' dir.

Okul içerisinde 27 derslik bulunmaktadır. Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi şu anda 69 öğretmen ve  1032 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Fransızca verilmektedir. Okul içerisinde  Biyoloji Laboratuvarı,  Kimya Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Fen Laboratuarı,  BT(Bilgisayar) Sınıfı, Müzik Sınıfı, Toplantı Salonu,  Resim Sınıfı, Revir, 2 adet Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır.  Okul 08:30-15:35 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir.
Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi, Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.

 

Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

İlkadım Mah. Selimiye Cad. No23/b Çankaya Ankara
(312) 428 12 73
http://ayselyuceturkanadolu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış