Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Bahçelievler Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Bahçelievler Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, ülkesini, milletini seven ve onları yücelten, milli ve manevş değerlerine sahip çıkabilecek, kendine güvenebilen, ypaıcı, çağdaş birer birey olarak yetiştirmeyi hedefler.

Bahçelievler Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız öğrenci alacaktır. Okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı "93.3197" 'tür.

Okul içerisinde 24 derslik bulunmaktadır.Bahçelievler Anadolu Lisesi  şu anda 51 öğretmen ve  716 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde  Biyoloji Laboratuvarı,  Kimya Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Fen Laboratuarı, Atölye-İşlik, BT(Bilgisayar) Sınıfı, Müzik Sınıfı, Toplantı Salonu,  Resim Sınıfı, Revir, Spor Salonu, Konferans Salonu, Çok Amaçlı Salon ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul   8:00 -15:05 saatleri arasında tam gün eğitim vermektedir.
Ankara'nın merkezine 1 km uzaklıktadır.

 

Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Emek 12.Cad. No:3 Çankaya Ankara
(312) 215 05 64
http://bahcelianadolu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış